Firma Assel projektowała i konstruowała produkty od początku lat 80., jednakże to w latach 90. zaprojektowane i wyprodukowane przez nas telewizory odniosły duży sukces. Marka telewizorów, którą zaprojektowaliśmy i wprowadziliśmy na polski rynek, zdobyła 10% udziału w rynku.

Przygotowywanie i weryfikacja dokumentacji
Często przy braniu pod uwagę przeniesienia produktu lub wdrożenie nowego produktu na rynek musi zostać przygotowana dokumentacja na bazie wzoru lub też pojawia się potrzeba kompleksowego przeprojektowania istniejącej dokumentacji produktowej. Zawiera się w tym porównanie dokumentacji i próbny produkt.

Wykorzystujemy najnowszą wersję programu Autodesk Inventor Professional. Więcej informacji można znaleźć w Zarządzaniu Dokumentacją.

Projektowanie i wykonawstwa materiałów
Przez ponad 20 lat projektowaliśmy i przeprojektowywaliśmy różnorodne materiały mechaniczne i nieelektroniczne dla naszych Klientów. Zawiera się w tym mechanika, plastiki i wiązki przewodów. Nasz zespół stale bierze udział w przeprojektowaniu i poprawieniu dokumentacji produktowej oraz szuka bardziej ekonomicznych, alternatywnych źródeł materiałów. Skontaktuj się z nami, aby dowiedzieć się więcej o naszych możliwościach konstruktorskich.

Design for Manufacturing (DFM)
Nasi doświadczeni Inżynierowie Produktu doradzają na temat możliwości bieżących technologii i wspierają w stworzeniu niezawodnego i zoptymalizowanego produktu. Nasze usługi projektowania dla produkcji (DFM) zawierają analizę umiejscowienia komponentów, sprawdzenie układu ścieżek, weryfikację dostępności materiałów na rynku, weryfikację zgodności z wymaganiami środowiskowymi, analizę testową i inne oczekiwane zagadnienia. Oprogramowanie, które używamy, to Valor Vplan.

W firmie Assel jesteśmy nakierowani na ciągłe ulepszanie i zapewnianie przejrzystego wsparcia naszym Klientom. Każde wprowadzenie nowego produktu (NPI) zwieńczone zostaje obszernym raportem post-NPI, sugerującym usprawnienia i niedoskonałości ujawnione w produkcie, który wspiera optymalizację. Przeczytaj więcej o naszym podejściu do Wprowadzania Nowego Produktu (NPI).

Zarządzanie zmianami inżynieryjnymi (ECO)
Zarządzanie danymi produktu jest jednym z krytycznych czynników w produkcji kontraktowej. W firmie Assel wprowadziliśmy dedykowany moduł ECO integralny z systemem ERP - Microsoft Dynamics AX. Ten moduł ECO pozwala nam na aktualne i niezawodne zarządzanie zmianami technologicznymi.

Zarządzanie alternatywami i komponentami EOL
Dzięki dostępowi do rozległych wewnętrznych i zewnętrznych baz danych komponentów, a także bezpośredni kontakt z dostawcami możemy zapewnić naszym Klientom szeroki wybór alternatyw i zamienników w przypadku materiałów EOL i obsolete, wraz z inżynierskim wsparciem inżynieryjnym.

Certyfikaty produktowe
W pełni rozumiemy wymagania branżowe, występujące w różnych segmentach rynku, a także wymagania produktowe, zgodne z jego zamierzonym użyciem i zastosowaniem. Wprowadziliśmy różnorodne standardy w imieniu naszych Klientów.

Więcej na ten temat można przeczytać w sekcji Jakość i Standardy.

Zgodność środowiskowa
W zależności od potrzeb możemy zweryfikować zgodność środowiskową Państwa produktu i jego komponentów, m.in. z dyrektywami RoHs i REACH.

Tooling i Fikstury
Wymyślamy, projektujemy i budujemy różnorodne narzędzia i osprzęt, wykorzystywany w różnych procesach produkcyjnych m.in. palety lutownicze, „jigi” produktowe i fikstury ICT. Więcej informacji można znaleźć bezpośrednio w sekcji: Tooling i Fikstury.

Testy środowiskowe
Nasze możliwości testowe uwzględniają m.in. komorę klimatyczną oraz komorę szoku termicznego. Więcej informacji można przeczytać w sekcji: Test i Inspekcja.