Kim Jesteśmy?

Jesteśmy polską firmą, istniejącą na rynku już 35 lat na rynku. W Assel produkujemy wysokiej jakości wyroby elektroniczne i elektro-mechaniczne na zlecenie klientów, głównie z branży przemysłowej, medycznej oraz konsumenckiej.

Posiadamy już 4 certyfikaty ISO: 9001 (Jakość), ISO 14001 (Środowisko), ISO 13485 (Urządzenia Medyczne) oraz 22301 (Ciągłość Działania). Wdrożyliśmy również strategię społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR) zgodnie z normą ISO 26000. Pozwala nam to na prowadzenie firmy w sposób zorganizowany, transparentny oraz w zgodności z wymaganiami naszych Klientów.

Jesteśmy jednym z największych przedsiębiorców w Pruszczu Gdańskim. W 2011 zdobyliśmy nagrodę „Super Pracodawcy Roku” z ramienia Gdańskiego Urzędu Pracy. Otrzymaliśmy również nagrodę Diament Forbes w 2015.

Produkowane przez nas wyroby trafiają głównie do Klientów w Europie Zachodniej, ale również w Stanach Zjednoczonych lub Azji.

Wartości, Wizja i Społeczna Odpowiedzialność Biznesu

Jesteśmy firmą mającą duże uznanie w regionie, dlatego też czujemy się zobowiązani wobec społeczeństwa do uczestniczenia w rozmaitych przedsięwzięciach pozwalających na ciągły rozwój naszego otoczenia.

Zaangażowanie Społeczne

W ramach strategii społecznej odpowiedzialności, CSR wyróżnia  się  działaniami na rzecz lokalnej społeczności, m.in.

  • Ścisła współpraca z Politechnika Gdańską przy tworzeniu i prowadzeniu nowego kierunku studiów podyplomowych, oraz utworzenie patronackiej klasy Technik Elektronik w Gdańskim Technikum Łączności.
  • Usprawnienie lokalnej infrastruktury drogowej (np. lepszy dojazd), komunikacyjnej (np. współpraca z ZTM) i zakładowej (np. wiata rowerowa)
  • Inicjujemy wiele akcji charytatywnych, zbiórki pieniędzy i artykułów najbardziej potrzebującym.
  • Zgodność działania z Kodeksem Etyki i postępowania biznesu.  

Rozwój i Podnoszenie Kompetencji

Od 35 lat nasza kultura jest nakierowana na budowanie kompetencji. Wiele czasu poświęcamy na wspólnych dyskusjach i rozmowach, w celu szukania wspólnych rozwiązań i kierunków rozwoju. Bardzo mocno stawiamy na wewnętrzny „coaching”.  Będąc centralą firmy, wszystkie decyzje podejmujemy samodzielnie i mamy rzeczywisty i realny wpływ na strategię firmy.

Prowadzimy szereg specjalistycznych wewnętrznych/zewnętrznych szkoleń i sesji rozwojowych dla naszych pracowników, jak i inicjatywy nakierunkowane na podnoszenie kompetencji na danych stanowiskach, w tym:

  • Posiadamy wewnętrzną szkółkę lutowania skierowaną do osób chcący zdobyć kompetencję z lutowania ręcznego.
  • Prowadzimy okresowe szkolenia IPC, dla nowych i aktualnych pracowników